درباره دانشگاه

 

سخنان خانم دکتر نیروزاده رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی دشتی

تحصیل در دنیای امروز یک امر ضروری و مهم است . در این دنیا دانشگاه جامع علمی کاربردی از جمله سیستم های تحصیلی است که به آموزش نیروی انسانس متخصص و موزد نیاز بخش های مختلف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور مبادلت ورزیده است .

دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی جهت فعالیتی که به آنهامحول می شود علاوه بر دانش نظری ، مهارت لازم و متناسب با وظایف و انتظارات شغلی کسب می کنند . مهمترین وجه تمایز دانشگاه جامع علمی کاربردی آموزش مهارت محمور و حرفه ای مطابق بافناوری روز ،افزایش بهره وری نیروی کار با تایید بر آموزش در محیط کار است.

مرکز آموزش علمی کاربردی دشتی نیز از سال ۱۳۸۷ تاسیس و تاکنون در دوره کاردانی و کارشناسی در بخش صنعت و خدمات در حال فعالیت آموزشی پژوهشی و فرهنگی به دانشجویان عزیز است  و به لطف پروردگار تلاشهای اساتید و کارکنان و حمایت بی شائبه جناب آقای اسکندری ریاست محترم واحد استانی بوشهر گام های موثری برداشته است.

خانم دکتر نیروزاده

ریاست مرکز آموزش علمی کاربردی دشتی

 

موقعیت جغرافیایی شهرستان دشتی (خورموج)

خورموج یکی از شهرهای استان بوشهر و مرکز شهرستان دشتی است. طول جغرافیایی خورموج ۵۱ درجه ۲۹ دقیقه شمال و عرض جغرافیایی آن  ۲۸ در جه  ۳۹ دقیقه شرقی و ارتقاع از سطح دریا ۶۰ متر است جمعیت آن قریب به ۷۰ هزار نفر است که بیش از ۹۵ در صد آن به زبان فارسی بومی صحبت میکنند. وسعت آن۷۵۷ هکتار میباشد . آب و هوای آن گرم و خشک می باشد که حداقل و حداکثر  دما در طول سال از ۳- تا ۵۴ درجه متغیر است . میزان بارندگی بین ۲۰۰ تا ۲۸۵ میلیمتر متفاود است.

شهرستان دشتی از شمال به شهرستان دشتستان و تنگستان از غرب به شهرستان تنگستان و دریای همیشه نیلگون خلیج فارس ، از جنوب به شهرستان های دیر ، کنگان ، جم و عسلویه و از شرق به شهرستان فراشبند فارس محدود می گردد و در مرکزیت پارس شمالی واقع می باشد

 

ظرفیت های شهرستان دشتی

مجاورت با حوزه گازی پارس

مرکزیت حوزه گازی پارس شمالی

ایستگاه تقویت فشار گاز حسین زائری

وجود کارخانهای آرد – کلوچه سازی – سیمان مند – آهک – هیدراته – آسفالت سازی – کارخانه گچ – سنگ شکن های متعدد – کارخانه نوشابه سازی – بسته بندی خرما و میگو – کارخانه رب گوجه

دومین تولید کننده گندم و صیفی جات پس از شهرستان دشتستان و یکی از بزرگترین تولید کننده گوجه فرنگی در کشور می باشد .

 

شناسنامه دانشگاه علمی کاربردی دشتی

* زیر بنای ساختمان آموزشی مرکز ۴ هزار متر مربع در سه طبقه می باشد.

* سال تاسیس  ۱۳۸۷

*رشته های کاردانی ۱۱

*رشته های کارشناسی ۶ رشته

 

شناسنامه فرهنگی

مقام اول مسابقات رو خوانی قرآن در استان بوشهر سال ۱۳۸۸

مقام اول مسابقات روخوانی قران در استان بوسهر سال ۱۳۸۹

نمایشگاه از مدینه تا شلمچه سال ۱۳۸۹

مقام اول مسابقات تفسیر قرآن در استان بوشهر سال ۱۳۹۰

نمایشگاه از صدر اسلام تا بیداری سال ۱۳۹۰

مقام اول مسابقات اذان در استان بوشهر  سال ۱۳۹۳

مقام اول مسابقات احادیث و ادعیه کشوری در سال ۱۳۹۵

مقام سوم نفری در مسابقات قرآنی کشوری در سال ۱۳۹۶

مقام اول مسابقات ترجمه و تفسیر کشوری در سال ۱۳۹۷

 

شناسنامه ورزشی :

نایب قهرمانی در مسابقات المپیاد  ورزشی دانشجویان دانشگاه های کشور در رشنه دو میدانی

مقام سوم در مسابقات المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های کشور در رشته نکواندو

مقام اول مسابقات فوتسال در مسابقات استانی

مقام سوم مسابقات المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های کشور در رشته  کشت در سال ۱۳۹۱

مقام دومی تیمی مسابقات المپیاد ورزشی  دانشجویان دانشگاه های  دختر کشور در رشته در میدانی درسال ۱۳۹۲

مقام دوم مسابقات المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های کشور در رشته کشتی در سال ۱۳۹۳

 

شناسنامه پژوهشی:

ارائه بیش از ۳۰ مقاله توسط اساتید مرکز در همایش ها و مجلات معتبر داخلی و خارجی

حضور در نمایشگاه  هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۸۸

حضور در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۸۹

حضور در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۰

شرکت د ر جشنواره ملی حرکت و انتخاب طرح برتر سال ۱۳۹۰

شرکت در اولین نمایشگاه کارآفرینی استان بوشهر و کسب غرفه برتر در نمایشگاه سال ۹۰-۹۱

برگزاری همایش نفت و گاز پتروشیمی در دانشگاه دشتی ۱۳۹۱

شرکت در نمایشگاه فناوری شهرستان دشتی در سال ۱۳۹۲

ارائه ده مقاله ISA  در ژوزنالهای خارجی توسط اساتید دانشگاه دشتی در سال ۱۳۹۶

 

ابتکار و اختراعات دانشجویان مرکز از بدو تاسیس تا کنون :

پکیچ هوایی ابزار دقیق – عملیات خاک های رنگبری – مشعل گازی – آشکار سازی گازی – دستگاه سرد کننده – دستگاه تقطیر – برش زن برقی – سانتریفوژ آزمایشگاهی – تزریق گاز ترش به چاه نفت – طرح تسویه آب – ماکت پتروشیمی – محوظ پیک سیگنال – یخجال ویترینی- یخجال گرمایی در سطح صنعتی- موتور مکانیکی مولد الکترسیته- پمپ رف و برگشتی – کنترل سطح آب در مخازن – دستگاه تنظیم دما – همزن برقی – دستگاه واترجت – کمپرسور هوا –تسویه آب به وسیله سند فیلتر – توربین بخار – پوستر کارگاه آموزشی نفت و گاز – ماکت یکی از واحد های پتروشیمی – آب سرد کن فوری (آنی) – نشان دهنده ی و کننده دما و سطح مایعات – پروژه مدار و تاسیسات شیر برقی – جریان ولتاژ سه فاز

 

پتانسیل و توسعه مرکز

مرکز علمی کاربردی دشتی از اسفند ماه سال ۱۳۸۷ با مجوز وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در رشته های فناوری اطلاعات و ارتباطات ، نقشه کشی و جوشکاری با حدود ۵۰ نفر دانشجو آغاز به کار نمود و هم اکنون با حدود ۱۶۰۰ نفر دانشجو و در ۱۱ رشته کاردانی و ۶ رشته کارشناسی  مشغول به فعالیت می باشد .

مرکز موفق به راه اندازی انجمن علمی مخترعین و مبتکرین ، بیسج دانشجویی و مرکز مشاوره گردیده است و ضمن عقد قرارداده توافق نامه با مرکز آموزش فنی وحرفه ای ، آزمایشگاه مرکزی اداره آموزش و پرورش ، اداره گاز شهرستان دشتی ، آزمایشگاه مکانیک خاک و مرکز تحقیقات پدافند هوایی خاتم الانبیاء ، دارای کارگاه کامپیوتر ، کارگاه معماری و گرافیک مجهز به امکانات  مورد نیاز دانشجویان می باشد. در همین مدت کوتاه دانشجویان مرکز موفق به کسب عناوین و مقامات برتر کشوری و استانی از جمله ۳ سال حضور پیاپی در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در تهران  بعنوان تنها مرکز آموزش علمی کاربردی استان بوشهر و یکی از مراکز برگزیده کشور ،کسب عناوین برتر مسابقات قرانی ، مسابقات ورزشی و پژوهشی گردیده اند.

فضایی آموزشی

یکی از مهمترین معیار های دانشگاه جامع علمی کاربردی توسعه فضای آموزشی و زیز ساخت های آموزشی مرکز می باشید  که به یاری خداوند متعادل این مرکز موفق گردیده در زمانی کمتر از ۲ سال ساختمانی با زیر بنای ۴۰۰۰ متر مربع مربع که دارای امکاناتی از جمله کارگاه های مرتبط با رشته موجود و رشته های مورد نظر درخواست های آینده ف کتابخانه ، مهمانسرا ، سالن اجتماعات و امتحانات ، بیش از ۲۵ کلاس درس با امکانات پیشرفته و ساختمان اداری می باشد را اغاز به ساخت نماید که تا پایان تیر ماه ۱۳۹۱ به بهره برداری رسیده .